"Koniec chowania problemu pod dywan'' - Radni PSL żądają konkretów w sprawie szpitala

Głównym tematem spotkania z dziennikarzami radnych powiatowych Polskiego Stronnictwa Ludowego, które odbyło się we wtorek 17 sierpnia br. była sprawa nadal niedziałającego Oddziału Wewnętrznego turkowskiego szpitala. Lider Stronnictwa Mariusz Seńko wraz z radną Barbarą Zielińską oraz Zofią Gruszczyńską wezwali włodarzy powiatu do przedstawienia aktualnej sytuacji związanej z pozyskaniem kadry lekarskiej i pomysłu na rozwiązanie problemu.

Od 1 czerwca zawieszono działalność Oddziału Chorób Wewnętrznych w turkowskim szpitalu z powodu wypowiedzenia jakie złożył cały zespół oddziału. Do chwili obecnej nie jest znany termin ponownego wznowienia pracy interny w SP ZOZ. W przekazach medialnych pojawia się jedynie lakoniczna informacja o zawieszeniu trwającym do 30 września br. Nie są także przekazywane do wiadomości publicznej informacje o postępie prac nad pozyskaniem nowego personelu lekarskiego.

Jak informują radni PSL "koniec chowania problemu pod dywan". Seńko nie ukrywa zbulwersowania, że mimo pilnego tematu jakim jest brak Oddziału Wewnętrznego w turkowskim szpitalu sprawa ta nie została ujęta w programie najbliższej sesji Rady Powiatu, która odbędzie się w piątek 20 sierpnia. Dziwi także fakt, że mimo poszukiwań nowej kadry lekarskiej przez cały okres od wstrzymania pracy oddziału nie pojawiła się w przestrzeni publicznej informacja o rozpisaniu konkursu.

Radni PSL żądają od starosty Kałużnego oraz wicestarosty Karskiego konkretów. Kiedy zostanie oddział uruchomiony? Czy mają pomysł na rozwiązanie problemu szpitala? Na jakim etapie są rozmowy z lekarzami?. Na te i wiele innych pytań Radni PSL liczą uzyskać odpowiedź na najbliższej sesji Rady Powiatu, bo jak wspomniał Seńko, będą wnosić o rozszerzenie porządku obrad o punkt związany z obecną sytuacją szpitala. Całość spotkania radnych PSL w naszym materiale wideo.